12 września 2017 1 min to read

Woda

Category : Kuchenne ciekawostki

To z wody w głównej mierze składa się nasz organizm, dlatego też należy dołożyć wszelkich starań, co do tego, aby ten cenny dla nas składnik stosownie uzupełniać. Pamiętaj, że wydalasz ją, korzystając z toalety parę. A w przypadku niektórych nawet i paręnaście razy dziennie, pocisz się, a dodatkowo pijesz wysuszające i odwadniające napoje takie jak niezdrowe energetyki bądź także zawierające spore ilości teiny i kofeiny używki typu kawa i herbata.

Musimy jednak odróżnić gatunki wód. Czym innym jest woda źródlana, a czym innym mineralna. Zacznijmy od tego, że zamiennie stosowane obie terminy, jako swego rodzaju synonimy, to najczęściej spotykany błąd, który wprowadza konsumenta w chaos informacyjny. Woda mineralna, aby rzeczywiście mogła zostać za taką uznana, powinna mieć minimalnie tysiąc miligramów/dm3 wartości mineralnych. Jeżeli natomiast mowa o wodzie źródlanej, to aż tak zdrowa ona nie jest, a jej wymogi są niższe- między 150 a 500 mg.

Warto, aby wodę uzupełniali wszyscy- niezależnie od wieku. Jest ona dobroczynnie wpływającym składnikiem zarówno dla seniorów, jak i niemowlaków. Regularne picie kondensator tlenu wody wpływa korzystnie nie tylko na pracę poszczególnych organów wewnętrznych naszego organizmu, ale też na wygląd naszej sylwetki, skóry, poprawienie kondycji skóry, paznokci, włosów.

Szybkie Ubezpieczenie 24