Moni Koza

Zdrowy tryb życia – porady kulinarne

Kuchenne ciekawostki

wino

wino

Wino posiada ogromną ilość zdrowych składników odżywczych. W szczególności polecane są jego odmiany czerwone. Zacznijmy jednak od samego początku- skąd ten trunek alkoholowy ma takie a nie inne zabarwienie? Wszystko za sprawą szkarłatnego odcienia skórek czerwonych winogron, a także fioletowych, z jakich wino jest produkowane. W winie zawarte są bardzo pozytywnie wpływające na nasz organizm składniki, ale trzeba ten alkohol spożywać z umiarem.

Badania wykazują, że lampka dziennie potrafi czynić cuda u ludzi cierpiących na rozmaite schorzenia układu krążenia, jak również problemy sercowe. Jest to świetny sposób na obniżenie w naturalny prefabrykaty betonowe sposób poziomu złego cholesterolu, a więc frakcji ldl. Tym samym czerwone wino zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału mięśnia sercowego. Działa dobroczynnie także na odchudzanie- przyspiesza perystaltykę jelit, a przez to również i zwiększa tempo przemiany materii. To skuteczne remedium w walce z przeróżnymi chorobami układu krwionośnego oraz kardiologicznego.

Dobrze jest pić wino wysokiej jakości, właśnie w wyżej wspomnianym kolorze czerwonym, także z tego względu, że w nim zawarte są spore ilości flawanoidów oraz związków fenolowych. W ten sposób nie dochodzi do rozwoju miażdżycy czy tez skrzepów.

Zobacz stronę autora: Dieta i trening online

Share this post