Moni Koza

Zdrowy tryb życia – porady kulinarne

Kuchenne ciekawostki

truskawki

truskawki

Idealne na smakowity deser w sezonie, świetne do zajadania się nimi na wszystkie posiłki, znakomicie wpływające na sylwetkę, wyborne, kojarzące się z wakacjami i urlopem- truskawki to nie tylko jeden z najbardziej charakterystycznych elementów diety każdego z nas w okresie typowego lata, ale także niesamowicie zdrowy owoc, który warto jeść nie tylko z powodu walorów smakowych tego składnika.

Zacznijmy od tego, że truskawki są kopalnią cennych wartości- witamin z grupy a, b1, b2 oraz pp. Idealnie wpływają one również na lepsze dotlenienie krwi w naszym organizmie. Świetnie sprawdzają się na co dzień, nawet w wariancie rozmrażanych, ponieważ mają sporą ilość witaminy c, a ta pozwala na poprawienie odporności. Wydawać by się mogło, że zapoznaj się z naszą %ofertą% do grejpfrut czy cytryna dominują, jeżeli chodzi o zawartość w nich witaminy c, a jednak- w truskawkach jest ich dużo więcej. Ponadto truskawki posiadają kopalnię mikroelementów i makroelementów. Wśród najbardziej charakterystycznych wyróżnić należy wapń oraz fosfor. Dzięki spożywaniu truskawek, mamy mocniejsze zęby i kości.

Magnez, jaki także w nich dominuje, idealnie wpływa na pracę naszych mięśni. Podobnie żelazo, które jest idealne dla anemików. W truskawkach dopatrują się naukowcy sposobu na detoksykację organizmu. Owoce też są obfite w błonnik rozpuszczalny, a więc pektyny, zatem dzięki temu mamy uczucie sytości nawet jeżeli zjemy truskawki jako główny posiłek. Warto więc zajadać się truskawkami do woli, gdy się odchudzamy.

 

 

Zobacz stronę autora: Akademia Prawa Jazdy

Share this post