Moni Koza

Zdrowy tryb życia – porady kulinarne

Kuchenne ciekawostki

rumianek

rumianek

Rumianek to roślina która znana jest od dawna, a w szczególności chętnie wykorzystywana na terenie kontynentu azjatyckiego, gdzie odkryta została lata temu przez chińczyków. Zwłaszcza bardzo popularna jest robiona z niej herbata, która uchodzi za naturalny środek zwalczania stanów chorobowych. W konsekwencji tego, że w herbacie dostrzeżono szereg ważnych wartości odżywczych, poświęca się jej z roku na co rok coraz więcej badań.

Za jedną z najzdrowszych uznaje się właśnie herbatę z rumianku. Jest ona idealna na trawienie, relaksuje, działa odprężająco. To środek polepszający sen i jego jakość. Dzięki temu można ją śmiało wypijać przed snem, chociażby profilaktycznie po to, żeby lepiej się wysypiać. Rumianek to także bardziej zdrowy substytut tabletek nasennych. Roślina protetyka trójmiasto ta, a także robiona z niej mieszanka herbaciana idealnie sprawdzają się przy silnym zdenerwowaniu. Nie pomijajmy również faktu, że potrafi ona, regularnie spożywana, obniżać poziom złego cholesterolu oraz poprawiać samopoczucie chorujących na cukrzycę.

Rumianek działa także detoksykacyjnie, zatem polecany jest przy zwalczaniu rozmaitych problemów natury skórnej. Idealnie jest go wypijać po dwie filiżanki dziennie, kiedy walczymy z niedoskonałościami na cerze na przykład typowym trądzikiem. To łagodna odmiana herbaty, która jest świetna do łagodzenia stresu oraz napięcia. Likwiduje bezsenność, pomaga zwalczać stany zapalne skóry oraz wspomaga układ odpornościowy. Jest znakomity wtedy, kiedy dochodzi do problemów natury gastrycznej, w tym bóli żołądka oraz brzucha.

 

 

Zobacz stronę autora: montaż wentylacji warszawa

Share this post