Moni Koza

Zdrowy tryb życia – porady kulinarne

Kuchenne ciekawostki

orzechy

orzechy

Intensywnie uczysz się? Zmuszony jesteś ciągle koncentrować się? Potrzebujesz się skupić, a masz z tym problem? A może non stop wytężasz swoje szare komórki, pracując intelektualnie? Jeżeli odpowiedź na którekolwiek z powyższych pytań brzmi tak, idealnie trafiłeś. Zapraszamy cię do poczytania o jednym z najbardziej pozytywnie wpływających na pracę mózgu składników zdrowej i zbilansowanej diety, wentylacja warszawa jakim są orzechy. W nich zawarta jest kopalnia cennych i wartościowych składników odżywczych. Warto wybierać porcję orzechów jako środek zastępczy wobec klasycznej partii przekąsek niezdrowych, którymi co dzień się objada wielu z nas.

Odstaw na bok ciastka czy też słone paluszki, krakersy, a tym bardziej cukierki czy czipsy, zaś w ich miejsce postaw miseczkę obłupanych orzechów. Co na tej zamianie zyskasz? Po pierwsze, orzechy są siedliskiem magnezu, a zatem będziesz mieć więcej energii, którą spożytkujesz na wysiłek intelektualny. W nich zawarta jest ogromna ilość magnezu.

Nie zapominajmy także o tym, iż orzechy potrafią kontrolować cukrzycę typu drugiego a także pozytywnie oddziałują na nasze serce. Wprawdzie uznaje się je za jeden z najbardziej tuczących zdrowych przysmaków, ale jedzone racjonalnie , na pewno nie przysporzą ci zbędnej tkanki tłuszczowej. Ogólnie warto wybierać takie orzechy, jakie podchodzą nam w smaku, ale świetnie sprawdza się ze względu na kombinację witamin i minerałów mieszanka orzechowa- migdały, orzechy ziemne, laskowe, nerkowca, włoskie, pistacje, makadamii.

 

Share this post